сите категории
EN

Дома>Производи>ткаенина>Мини мат

Полиестерски материјал за чаршав Правоаголник Печатена крпа за маса за трпезарија свадба на отворено


Испраќам барање
Детали за производот
Тип на моделот:Класична проверка is_customized:Да
Простор во просторијата:Трпезаријаматеријал:100% полиестер
Стил:КЛАСИКУметност:Печатени
Технологија:ТкаениФорма:Плоштад
Тема:Водоотпорен, не водоотпоренГо користите:Дома, на отворено, хотел, свадба, забава, банкет
Место на потекло:Жеџијанг, КинаБренд име:Не
Број на моделот:Кршен чаршав КСМ 028Дизајн:Прилагодени дизајни
клучни зборови:печатен чаршав од полиестерУпотреба:ДОМАШНА ПАРТИЈА ЗА заварување хотел
Пакување:Прилагодено пакување 
Профил на компанијата
Опис на производот
име на продукт
Печатен чаршав од полиестер
Број на модел
Кршеница КСМ028


Боја
Различни или прифатете ги прилагодените
Место на производ
Провинција hejеџијанг, Кина


ткаенина
100% полиестер
Начини на пакување
12 парчиња или 24 парчиња во картонска кутија


големина
140*140cm 140*180cm 140*230cm 140*350cm
функција
покривка на масата


Контактирајте не
https://ksm.en.alibaba.com/contactinfo.html?spm=a2700.icbuShop.88.28.1f031eb2JjIHhS


Детални слики
Пакување и испорака


Често поставувани прашања
Детални слики

Контактирајте нѐ