сите категории
EN

Дома>Производи>ткаенина>Мини мат

Класичен квадрат дизајн ткаенина од 100% полиестерски материјал во црвена и бела боја за повеќенаменско печатење на ткаенина


Испраќам барање
Детали за производот
материјал:100% полиестерДебелина:лесен
Тип на напојување:Направете-до-редтип:Оксфорд ткаенини
Уметност:ПечатениСтил:обичен
Ширина:150cmТехнологија:Ткаени
Тема:Waterproof, Anti-Static, Sustainable, Stain Repellent, Stretch, Water Resistant, QUICK-DRYГо користите:Curtain, Home Textile, Sofa, Toy, Wedding, Home Decor, Outdoor, WINDOW TREATMENTS, Home Textiles-Others, Home Textile-Curtain
Преброј на предива:300dТежина:140-180gsm
Густина:прилагодениБрој на моделот:ksmmini025
Место на потекло:Жеџијангклучни зборови:100%полиестер ткаенина
Употреба:Home Textile tablecloth curtainДизајн:Customized Designs Supported
: 
Опис на производи
Производ бр
ksmmini026
Боја
Измешајте
 Ширина
150cm
Место на оригиналот
Hejеџијанг Провинвче Кина
   Тежина 
140gsm
Метод на пакување
Се тркалаат
Компанија Профи

IMG_9512

IMG_9516

页Профил на компанијата 1

公司 活动 1

Често поставувани прашања
Q1: How about the after-sales service?
A: Quality priority and honest basis is our company service principle,If there're any problems after received, please contact us to solve as soon as possible.
Q2: How do you guarantee quality?
A2: We have our own QC team who supervises and controls qualities in raw materials, cushion covers and finished cushions. Every process of production will be inspected by our QC team.
Q3:Is sample free to be provided? What is lead time for sample?
A3:Some standard items can be free, but some customized samples need to be charged. Freight Collected for any samples. Lead time of sample is normally 10 days.


Детални слики

Контактирајте нѐ