сите категории
EN

Дома>Производи>Крпа за маса>Печатено мини мат

Полиестерски чаршав за маса со печатење на големо за трпезарија


Испраќам барање
Детали за производот
Тип на моделот:Серијата дијаблоis_customized:Да
материјал:100% полиестерСтил:модерни
Уметност:ПечатениТехнологија:Ткаени
Форма:ПлоштадТема:Водоотпорен, не водоотпорен
Го користите:Дома, на отворено, хотел, свадба, забава, банкетМесто на потекло:Жеџијанг, Кина
Бренд име:НеБрој на моделот:ksmtc030
Дизајн:Прилагодени дизајниклучни зборови:печатен чаршав од полиестер
Употреба:ДОМАШНА ПАРТИЈА ЗА заварување хотелПакување:Прилагодено пакување
: 
Опис на производот
име на продукт
Печатен чаршав од полиестер
Број на модел
Ksmtc030
Боја
Различни или прифатете ги прилагодените
Место на производ
Провинција hejеџијанг, Кина
ткаенина
100% полиестер
Начини на пакување
12 парчиња или 24 парчиња во картонска кутија
големина
140*140cm 140*180cm 140*230cm 140*350cm
функција
покривка на масата
Детални слики

页

Профил на компанијата 1

公司 活动 1


Пакување и испорака
Често поставувани прашања
П1: Може ли да ги добијам вашите примероци?
     A: 1. Да. Примероците од 0.5 јарди ткаенини со имиња се доставуваат бесплатно, но товарот ќе го платите вие.
2. Ако се работи за приспособена ставка, потребно е да се плати трошокот за примерок кој ќе биде вратен кога ќе нарачате.
Детални слики

Контактирајте нѐ