сите категории
EN

Дома>Производи>Крпа за маса>Печатено мини мат

печатен чаршав по нарачка за водоотпорен полиестер од хометекстил


Испраќам барање
Детали за производот
материјал:100% полиестерТип на напојување:Предмети во парк
тип:Оксфорд ткаениниУметност:Печатени
Стил:СВИНИЦАШирина:150CM
Технологија:ТкаениТема:Водоотпорен
Го користите:WINDOW TREATMENTSПреброј на предива:300d-300d
Тежина:140gsmГустина:обичај
Број на моделот:01 
Опис на производот
спецификација

материјал
Водоотпорен полиестер
користење
Restaurant/ Hotel/ Banquet/ Wedding/ Party/ Home/ Outdoor activities
големина
140x120/140/180/200/220cm or customized
Боја
As photo attached or customized
MOQ
1pcs or container
дизајн
Печатење
Испорака порта
ningbo  shanghai 
Прилагодено
Yes, welcome
页

Профил на компанијата 1

公司 活动 1

Испорака 1

Често поставувани прашања


Детални слики

Контактирајте нѐ