сите категории
EN

Дома>Профил на компанијата

  • Преглед на претпријатието
  • Главни производи
  • Капацитет на производ
  • Контрола на квалитет
  • Трговски способности

Zhuji KSM I & E., LTD основана во 2012 година, се занимава со домашен текстил повеќе од 8 години. Нашата фабрика е фабрика за печатење текстил zhenfei во keqiao, која е професионална во печатење хартија за 25 години, до сега имаме над 10000 дизајни засновани на различни ткаенините, како воале, минимат, слаби, жакард, затемнување и така натаму, покриваат скоро сите видови ткаенини за завеси и трпезни маси.

                                                       

Анкета за клиенти, постигнување на раст заедно е нашата цел. Ние постојано ги надградуваме нашите опрема и техничари, се фокусираме на контрола на квалитетот, придонесуваме најдобро за нашиот клиент.

                                                       

Нашите главни производи се завеси и ткаенини, чаршав и ткаенини, содржи воил, чиста, жакард, затемнување, врежана, вез и печатење. Тие се продадени далеку и добро прифатени во Јужна Азија, Средна Исток, Северна Европа, Јужна Европа, Источна Европа, Јужна Америка, Северна Америка.

Бизнис тип
Производител, трговско друштво
Земја / регион
Жеџијанг, Кина
Главни производи
ДОМАШЕН ИЗВЕШТАЈ, ПОЛЕСТЕРСКА КАРТИНА ЗАВЕСНИК, ТАБЕЛА
Сопственост
Приватен сопственик
Вкупно вработени
51 - 100 луѓе
Вкупни годишни приходи
доверливи
Година утврдена
2012
Сертификати
-
Сертификати за производи
-
Патенти
-
Трговски марки
-
главни пазари

КАПАЦИТЕТ НА ПРОИЗВОДИ

Производствен проток
8
7
6
5
4
3
2
1
Опремата за производство
ИмеНеКвантитетПотврдени
Машина за инспекција на ткаенинаНема информации1
Машина за шиењеЈАК & А414
Машина за над-заклучувањеЈАК & Е42
Машина за поставување дупкиКсијанху3
Авион за разбој со воздушен млазRIFA & XY81036
Машина за искривување (изнајмена)SF2281
Фабрички информации
Големина на фабриката
6000 квадратни метри
Фабрика земја / регион
Адреса канцеларија: СОБА 1102 БИЗНИС БИЗНИС ОБЈЕКТ ШИНГ ШЕНГ, БР.195 HУЛУО ИСТОЧНИОТ ПАТ .У CITYИ ГРАД HЕЈИЈАНГ КИНА
Број на линии за производство
Над 10
Производство на договори
Понудена услуга за ОЕМ Понудена услуга за дизајнирање Понудена етикета на купувачот
Годишна излезна вредност
5 милиони УСД - 10 милиони УСД

КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТОТ

опрема за тестирање
Име на машинатаБренд и модел БРКвантитетПотврдени
N / AN / A0

ТРГОВСКИ РАБОТНОСТИ

Главни пазари и производи (и)
главни пазариВкупниот приход(%)Главен производ (и)Потврдени
Северна Америка50.00%Постелнина за завеси хометекстил полиетер
Западна Европа20.00%Постелнина за завеси хометекстил полиетер
Северна Европа20.00%Постелнина за завеси хометекстил полиетер
Јужна Америка10.00%Постелнина за завеси хометекстил полиетер
Трговска способност
Говорен јазик
англиски
Број на вработени во одделот за трговија30 Луѓе
Просечно време на олово20
Регистрација на лиценца за извоз БР
02269952
Вкупни годишни приходи
доверливи
Вкупни приходи од извоз
доверливи
Деловни услови
Прифатени услови за испоракаФОБ, ЦФР, ЦИФ
Прифатена валута за плаќањеУСД, евра, CNY
Прифатен тип на плаќањеT / T, L / C
Најблиското пристаништеШАНГАИ, НИНГБО